10.000 Lira Ödüllü Mobil Uygulama Geliştirme Maratonu

Bilgisaayrda uygulama kodlayan bir insan

Mobil uygulamalar hayatımızın her yerine dokunup iyileştirmeye yarayan cebimizde ya da kolumuzdaki küçük yardımcılarımızdır. Adeta elimiz kolumuz olmuş durumdalar. Mobil uygulama denince aklımıza gelen başlıca uygulamalar WhatsApp, Instagram, Facebook gibi uygulamalar olsa da her şey bunlarla sınırlı değil tabii ki. Telefonumuzdaki takvimden aramalarımıza kadar olan her şey birer uygulama.

Not alırken, günlük rutinimizi organize ederken, fotoğraf çekerken ve onları editlerken kullandığımız alışageldiğimiz uygulamaların yanında evimizdeki ışığı kontrol edip, bir yerden bir yere giderken güvende olup olmadığınızı polise bildiren, ilacınızı hatırlatan uygulamalar da mevcut. Aklınıza gelen gelmeyen belki de kullanınca ne kadar faydasını göreceğiniz bir çok uygulama var.

Airbnb, mobil yatak oda kalacak yer uygulaması
Airbnb

Herkesin en az bir kere aklına gelmiştir ‘Ya şöyle bir uygulama olsa da kullansak!’ dediği bir fikir. Her zaman tüketici koltuğunda oturup birilerini yapmasını beklemek olmaz. Fikriniz varsa onu hayata geçirmemek için önünüzde hiçbir engel yok! Peki ya öyleyse ne duruyorsunuz? Bilkent Üniversitesi bünyesinde üniversite 3. v 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik bir maraton MUG. 1 gününüzü ayırıp belirlenen konu üzerinden kendi uygulamanızı tasarlayabilirsiniz ve takımlar arasından en iyi uygulamayı çıkartabilirsiniz.

Ve birincilerine 10.000 Türk lirası ödüllü teknoloji firmasından hediye çeki vaat ediyor!

Eğer sizde fikrinize ve bileğinize güveniyorsanız 4 kişi ile katılabileceğiniz yarışmaya özgeçmişlerinizi ve başvuru formlarınızı göndermekte acele edin.

Son başvuru tarihi : 10 Şubat

Maratonun gerçekleşeceği tarihler: 22-23 Şubat

Nasıl katılabilirim?

Katılım koşulları ve başvuru formu linki buradan ulaşabilirsiniz.

Başarılar!

Author: Kaan Yiğit Er

Yazıyorum, öyleyse varım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir