Bu İnsanlar Neler Düşünüyor Diyeceğiniz 4 İlginç Girişimcilik

1)Dinlenme Alanı Kiralama

San Francisco’da başlamış olan bu girişimciliğin orijinal adı ReCharge olarak geçmekte. 4 arkadaşın kurmuş olduğu bu şirket otel, pansiyon gibi yerler ile anlaşma yaparak insanlara günlük yerine dakikası 0.60 $’dan başlayarak dakikalık ya da saatlik dinlenme ve vakit geçirme imkanı sunuyor.

ReCharge kuruluşunun ilk 3 ayında 2 milyon dolar gibi büyük bir yatırım almıştır ve yatırımcılar arasında Scott Benister ya da eski google çalışanı Harry Cheung gibi isimler de bulunmaktadır.

2)Rio,Bira ve Bilet

Brezilyalı AlmapBBDO tarafından hazırlanan Beer Turnstile kampanyası sayesinde Rio karnavalında tüketilen bira kutularını sokağa atmak yerine kendilerine getirmlerine karşılık insanlara metro bileti vermişlerdir ve bu sayede bir saatte 1000’den fazla bira kutusu toplanmış ve geri dönüşümü sağlanmıştır.

AlmapBBDO belki bilerek belkide bilmeden 7, 8, 9, 11, 13, 15 numaralı SDG’ler gibi bir çok Sürdürüleblir Kalkınma Hedefine de katkı sağlamıştır.3)Dokunmatik Alışveriş Arabaları

Tam öğrencilerin ve hamarat olmayan ev hanımlarının sevgilisi olmaya aday bu proje Hellmann’s isimli üreticinin bir pazarlama kampanyası. Müşteriler süpermarkette reyon reyon dolaşırken alışveriş arabasının üzerindeki dokunmatik ekran etraflarındaki ürünleri tespit ederek müşterilere yemek tarifleri sunmakta ve istenmesi doğrultusunda alışveriş fişinde istedikleri yemeğin tarifini basmakta.

4)Maymun?

Yemeğinizi size maymunların getirdiğini ve bahşiş olarak para yerine soya fasulyesi verdiğinizi düşünsenize. Japonya’da bulunan bir restoranın sahiplerinin eğittiği Yatchan ve Fukuchan isimli iki dostumuz bölgeye giden turistlerin oldukça ilgisini çekmekte. Bu da restoran sahiplerinin bu ilginç girişiminin turistik açıdan işe yaradığını gösteriyor.

Kim bilir belki de maymundan gelmişizdir.Author: Yusuf Can Aplak/Kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir