Discord Oyun Satmaya Başlıyor

Şirket,  platformun Nitro abonelerinden rastgele seçilen 50.000 Kanadalı kullanıcıya yönelik bir beta oyun mağazası düzenlediğini duyurdu. Bu oyun mağazasının ilk oyunları ise şu şekilde;

  • Saints Row: The Third
  • Metro:Last Light Redux
  • Super Meat Boy
  • Hollow Knight
  • StarboundDiscord’un oyun teklifleri, çalışanlarının seçtiği bir “Yerel Kütüphane” yaratma hedefiyle oluşturulacak. Şirket aynı zamanda, “Discord’da İlk” başlıklarını, 90 gün boyunca platforma özel indie oyunlarını ve evrensel bir kütüphaneyi tanıtmayı planlıyor. Bu özellik, Discord kullanıcılarının oyunlarını bilgisayarlarından almalarına ve başka bir başlatıcı gerektirip gerektirmediğine bakılmaksızın doğrudan Discord’dan başlatmasına olanak tanıyor.

Discord henüz Steam gibi firmalara rakip olmaya hazır olmayabilir.

Discord kullanıcıları oynayabilecekler. aynı oyunları satın alan arkadaşlarla birlikte, satın aldıkları yere bakılmaksızın. “Discord ile hedefimiz oyuncuları bir araya getirmektir.” diyor.

“Discord, günde birkaç kez arkadaşlarla bağlantı kurmak için onu kullanan birçok oyuncu için bir ev oldu – bazı insanlar Discord’da yaşıyor gibi görünüyor,” diyor. “150 milyon kayıtlı kullanıcıyla birlikte oyun oynarken oluşan çok fazla arkadaşlık var.”

Ayda 4,99 dolara veya yılda 49.99 dolara ulaşabilen Nitro aboneliği olan kullanıcılar, Discord’un farklı bir oyun kütüphanesine erişebilecekler. Ancak, tüm kullanıcılar mağazadan oyun satın alabilecekler.Author: Yusuf Can Aplak/Kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir