Hem Ruhunuzu Hem De Instagramınızı Renklendirecek Yurtiçi 3 Rota | 2019

Bahar geldi havalar ısındı, içimiz kıpır kıpır. Haliyle gezmek, yeni yerler görmeki yeni insanlarla tanışmak ve Instagram feedinize cıvıl cıvıl yeni fotoğraflar eklemek istiyorsunuz. Ya da belki de sadece kışın rehavetinden uzaklaşmak.

İşte birbirinden renkli, uygun bütçelerle gerçekleştirebileceğiniz daha önce muhtemelen duymamış olduğunuz 3 harika rota!

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı

Güneşe kurşun sıkanların memleketi adanayı bir de portakal çiçekleriyle görmelisiniz. Turuncunun her tonunu görebileceğiniz, her portakal ağacının altında farklı bir deneyim kazanacağınız, çiçeklerin kokusu ve görüntülerinin büyüleyiciliği ile hem gözünüzün hem de ruhunuzun güzelliklere doyacağı festival tadında geçen bu etkinlik Nisan ayının ilk haftasında gerçekleşiyor.

Portakal Çiçeği Festivali

5 – 8 Nisan tarihleri içinde gerçekleşen bu karnavala en turuncu kostümlerinizi yanınıza alıp gitmenizi tavsiye ediyorum. Hatta mümkünse kendi yürüyüş takımınızı oluşturup, eğlencenin bir parçası olabilirsiniz.

Kortej Yürüyüşü

Isparta Lavanta Festivali

Son yıllarda popüler hale gelen Lavanta Festivali tüm sinirlerinizi yatıştırcak bir gezi adeta. Hava ve kara yoluyla ulaşabileceğiniz Isparta’nın lavanta ve gül kokulu sokakları duyularınızı harekete geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Lavanta Bahçesi

İster kendiniz isterseniz de onlarca tur arasından birini seçip tur ile gidebileceğiniz Isparta’nın lavanta köylerini temmuz ve ağustos aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Lavanta Köyü Sakinleri

Lavanta esanslı ürünler, lavanta demetlerinin yanında bu faliyetlerin sürdürülebilirliği için lokal satıcılardan da alışveriş yapmadan geri dönmeyin. 🙂

Sultan Sazlığı Milli Parkı

Ulaşımı kolay rotaların sonuncusu ise Kayseri, Sultan Sazlığı Milli Parkı. Şehrin gürültüsünden uzakta bu park sakin bir yürüyüş, içe dönüş yolculuklarıiçin bire bir.

Sultan Sazlığı ve Erciyes Dağı

Erciyes Dağı’nı arkanıza alıp doğayla bütünleşmek isteyenler için harika bir ekosistem. Fotoğraf makinenizin yanında notlarınızı almanız için bir kalem ve küçük bir defter yanınıza almanızı tavsiye ediyorum. Nisan ve haziran ayları içinde özellikle kuşların da göç ettikleri rotaların uğrak noktalarından olan Sultan Sazlığı’nda gün doğumu ve gün batımı manzaraları kaçırılmamalı.

SultanSazlığı’ndaki Flamingolar

Şanslıysanız flamingo başta olmak üzere onlarca kuşu doğal alanlarında görebilir ve fotoğraflayabilirsiniz.

Fotoğraf çekmek işin bahanesi olsa da, önemli olan her bir gezide biraz daha kendinize yaklaşmış olmaktır. Sen de keşfettiğiniz güzel destinasyonları ve çektiğin fotoğrafları bizlerle yorumlarda ve sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsin!. 🙂

Author: Kaan Yiğit Er

Yazıyorum, öyleyse varım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir