İSTANBUL’UN YENİ GÖZDESİ!

İstanbul Havalimanı’nın Nisan’da tam kapasite girmesiyle birlikte dünyanın çeşitli yerlerinden bir çok havayolu da İstanbul’a uçmaya hazırlanıyor. Çoğu ilk defa Türkiye’ye uçacak olan bu havayollarının haberleri de zaman zaman medyaya yansıyor. Belli aşamaya gelmiş ve dikkat çeken firmalar şöyle sıralanabilir;

Yıllarca Türkiye-Japonya arasında sadece Türk Hava Yolları uçtu. Japonya’dan ise hiçbir havayolu  İstanbul’ a sefer koymadı. Önemli bir kaynaktan alınan haberlere göre Japon All Nippon Airways (ANA) yeni meydana uçmak için çalışmalarında önemli bir noktaya gelmiş durumda. Tokyo-İstanbul ve sonra başka şehirler yeni havalimanıyla birlikte devreye girecek gibi gözüküyor.

Suudi Arabistan’ın elit, butik özel şirketi olan Saudia Gulf Airlines Ekim’den itibaren  Damman-İstanbul Havalimanı uçuşlarına başlayacak.

Daha önce Oman Air’i  Türkiye’ye  getiren Katera Turizm Grubu CEO’su Kayhan Çolakel bu defa Umman’ın bayrak taşıyıcı, düşük maliyetli (low coast) havayolu  şirketi Salam Air’i Türkiye’ye getiriyor. Çolakel , Airbus 320 uçaklarla yapılacak seferlerin, ramazandan önce haftada 3 gün, sonrasında günlük olarak İstanbul Sabiha Gökçen, 1 Haziran’dan itibaren Trabzon’a haftada 3 gün olarak gerçekleşeceğini söyledi.

Diğer bir habere göre Hindistan’ın en büyük havayollarından SpiceJet de Türkiye’ye uçma hazırlıkları yapan şirketlerden birisi. Daha önce Hindistan’dan düşük maliyetli İndigo’nun uçuşlara başlayacağı açıklanmıştı. SpiceJet ise Yeni Delhi, Mumbai ve Ahmedabad’tan türkiye’nin farklı şehirlerine sefer yapmak için hazırlanıyor.

Görünüşe göre bu yaz bayağı renkli geçecek…

Kaynak: https://www.haberturk.com/istanbul-havalimani-na-ucacaklar-2409256-ekonomi

Author: Osman Bera Malpınar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir