Kızıl Serçe

Bugün vizyona giren “Red Sparrow” , “Kızıl Serçe” filmi, oyucu kadrosuna bakıldığı zaman Türkiye’de çok ilgi görecek gibi duruyor.

Jason Matthews’un “Red Sparrow” romanından uyarlanan Kızıl Serçe filminin baş rolünde Jennifer Lawrence, Joel Edgerton ve Matthias Schoenaerts gibi isimler bulunuyor. Casusluk filmi olan Kızıl Serçe şiddet ve cinsellik gibi unsurlar içerdiği için Amerika ve İngiltere’de 15 yaş Türkiye’de ise 18+ yaş sınırı ile vizyonda yerini aldı. Açlık oyunları serisinden sonra daha çok tanımaya başladığımız Jennifer Lawrence bu filmi yine Açlık Oyunları’nın yönetmeni olan Francis Lawrence ile çekiyor. Film şu anda IMDb den 5.3 puan almış durumda.

 

Filmin Konusu

Hayatta annesinden ve baleden başka tutkusu olmayan Dominika, geçirdiği bir kaza sonucu baleye veda etmek zorunda kalmıştır. Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School’a katılır. Zorlu ve sadistik bir eğitimden geçen genç kadın, programın şimdiye kadarki en tehlikeli öğrencisi olur. Dominika şimdi sahip olduğu güçle geçmişiyle yüzleşmeli ve sevdiği herkesin hayatı tehlikedeyken, Dominika’nın güvenebileceği tek kişi olduğunu söyleyen Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash’le uzlaşma sağlamalıdır…

 

Filmin Fragmanı

 

 Author: Yusuf Can Aplak/Kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir