Martta Vizyonda

Öldür Beni Sevgilim

Her yerde reklamlarını gördüğümüz o film nihayet vizyonda. Murat Boz ve Seda Bakan’ın baş rol aldığı film, bir romantik komedi. Heyecanı kaçmış olan bu evliliği piyangodan çıkan para kurtaracak mı, yoksa yokuşa mı sürecek?

Mutlu Lazzaro

Cannes’de en iyi senaryo ödülüne aday gösterilmiş bu film, iyi niyetli köylü Lazzaro ve hayalgücü tarafından lanetlenmiş soylu genç Tancredi arasındaki buluşma hikayesidir. İnanılmaz iyi niyetli ancak biraz da saf olan Lazzaro için genç ve şımarık Tancredi’nin arkadaşlığı her şeyden değerlidir. Biraz da bu yüzden ilk başta oyun gibi gözüken bu ‘adam kaçırma’yı kabul eder. Polisler işin içine girince Lazzaro kaçmak zorunda kalır. Tancredi ve diğer köylüler ise boşaltılan köyden şehre akın ederler. Yıllar geçmesine rağmen Lazzaro ilk günkü temizliğini korumaktadır ancak Tancredi’yi aramak için gittiği bu ‘şehir’, onun köyünden çok farklıdır.

Captain Marvel

1990’lı yıllarda geçen hikâyede, iki uzay ırkı arasındaki bir savaş dünyaya kadar ulaşırken evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelen Carol Danvers, yani namı değer Captain Marvel, küçük bir müttefik grubunu ve kendisini bir girdabın ortasında bulur.

Kapan

Erkan Petekkaya’nın yer aldığı Kapan, “doğruluk mu cesaret mi?” temalı fakat ucunda ölümün olduğu bir yarışmaya katılan gençlerin hikayesini anlatıyor.

Papillon

1973 yapımlı Papillon’un yeniden uyarlamasında, başrolleri Charlie Hunnam ve Rami Malek paylaşıyor.Gerçek bir hayat hikayesine dayanan Papillon, suçsuz olduğu halde mahkum edilen Henri Papillon Charriere ve yüksek güvenlikli hapishanede tanıştığı banker Louis Dega’nın kaçış üzerinden başlayan dostluğu ve firarın imkansız olduğu bu hapishaneden kurtulma çabalarının dönüştüğü macerayı ele alıyor.

İstila Altında

Şehirlerini dünya dışı bir güç tarafından işgal edilişinin ardından geçen 10 yılından sonra gezegenlerini geri almak için mücadele veren insanları konu alınıyor. Muhalifler ve işbirlikçiler arasındaki derin çizgide, Chicago parçalanıyor.

 

Author: Ece Üstün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir