MARVEL MI DC Mİ?

Hepinize merhaba bugün hemen hemen herkesin bildiği  Marvel ve DC hakkında konuşucaz. Marvel ile başlarsak 1939 yılında kurulan ve ilk adı Timely Comics olan Marvel evreninin kahramanları şu şekilde

1-) Black Widow 

Marvel evreninin en iyi casuslarından biri olan Black Widow’un asıl adı Natasha Romanova’dır. İlk başlarda Iron Man’le mücadele etmiş olsa da daha sonra Avengers ekibine katılmıştır. Romanova yapılan bazı güçlendirmelerle güçlü ve zeki biri olmuştur.

2-) Kaptan Amerika 

Asıl adı Steve Rogers olan Kaptan Amerika bir laboratuvarda Steve Rogers’tan Kaptan Amerikaya dönüştürülmüştür. Yeryüzünde ki gelmiş geçmiş en iyi dövüşçü olarak da görülür. Özellikle kalkanıyla tanınan kaptan kalkanının dayanıklılığını yapılan maddesine borçludur. Kaptanı birçoğumuz da Thor’un çekicini kaldırmasıyla hatırlıyoruz.

3-) ÖRÜMCEK ADAM 

Hemen hemen herkes tarafından bilinen Örümcek Adam yani Peter Parker normal biriyken bir radyoaktif örümceğin ısırmasıyla süper kahramana dönüşmüştür. Örümcek adam duvarlara tırmanabilir, ağ atabilir ve birçok düşmanı alt edebilir.

4-) DEADPOOL 

Kanser hastası olan kahramanımız ölümle burun buruneyken tek çözüm olarak görülen bir laboratuvara gider ve bir deneyin parçası olur. Buradaki deneylerle birçok hasta ölmüştür ve bununla beraber birçok çalışan da kendi arasında iddia oynamaya başlayarak hangi hastanın ölücegini tahmin etmeye çalışmışlar ve bu iddia oyununa da Deadpool adını vermişlerdir. Kahranımız aynı zamanda ölümsüzdür.

Sizi sıkmamak adına diger kahramanlarımızı geçerek dc evrenine dogru gidelim 🙌🏻🕵🏻‍♀️

DC Comics 1934 yılında Malcolm Wheeler tarafından National Allied Publications adıyla kurulmuştur. Yani Marvel dan önce kurulduğunu söyleyebiliriz. Gelin biraz da kahramanlara göz atalım

1-) SUPERMAN 

Başka gezegen (kriptondan) dünyamıza gelen Clark Kent bir gazetede çalışmakta olup Superman kimliğini saklamıştır. Süper işitme, x-ray görüş, ısı saçan bakışlar gibi özelliklere sahiptir.

2-) BATMAN

Bruce Wayne çok zengin bir iş adamı olup Gothom şehrinin koruyucusudur. Korkutucu kostümüyle bütün suçlulara korku salan Batman’a(Bruce Wayne ) Robinde eşlik etmektedir. Olağanüstü bir gücü olmayan Batman’ı güçlü kılan araçları, eşyaları ve Aynı zamanda dövüş yeteneğidir.

3-) HARLEY QUİNN 

Harley çok başarılı biri ve iyi bir psikologtu Harley’i birçoğumuz Joker sayesinde tanıyoruz  Joker’e deliler gibi aşık olan Harley  onun Asylum’dan kaçmasına yardım etmiştir daha sonra Poison Ivy’nin iğnesiyle süper insan gücü ve güçlü bir bagışıklıga sahip olmuştur.

4-) FLASH 

Gerçek ismi tam olarak bilinmemekle beraber oldukça sıradan biri olan Flash karakteri bir üniversite öğrencisidir. Hepimizin bildiği özelliği ise hızlı koşmasıdır.

Dedikten sonra yazımı burada tamamlıyorum ve sizlere okuduğunuz için teşekkür edip tarafınız hangisi diye sormak istiyorum 🤷‍♂️

Author: Ecenur Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir