MUCİZE VARLIKLAR: KEDİLER

Bir çoğumuz evimizde evcil hayvan beslemişizdir. Evimizin neşesi olan bu canlıların sahiplerine olan faydalarını biliyor musunuz?

İnternette videolarda yaptıkları sakarlıklarla ünlenen kediler sahiplerini eğlendirmesi bir yana dengesizliğe, ruhsal sıkıntılara, felç riskine, kalp ve damar hastalıklarına birebir. Ayrıca yapılan araştırmalarda küçük yaşlardan beri evcil hayvanlarla büyüyen çocukların bağışıklık sisteminin çok güçlü olduğu saptanmıştır.

Kedilerin en büyük özelliklerinden birisi de bütün gün üzerinizde biriken negatif enerjiyi ortadan kaldırmaktadır. Siz uyurken negatif enerjiyi boşaltırlar. Eğer tek başınıza yaşamıyorsanız evde yaşayan diğer bireylerinde negatif enerjisini çekeceği için çok kilo alırlar. Genel olarak bu kilo artışının verdiğimiz yemeklerden olduğunu düşünürüz. Eğer siz aşırı stres ve negatif enerji içindeyseniz kedilerin vücudunda yağ olarak depolanır.

Kedilerin diğer bir enteresan özelliği ise bir sorununuz olmadığını hissederlerse sizinle yatmazlar, eğer tuhaf bir şeyler olduğunu fark ederlerse yatağınıza atlar sizinle oynamaya çalışırlar.

Pek çoğumuzun kara kedinin uğursuzluk sembolü olduğunu bilir. Fakat bu inanışın aksine kara kediler en çok negatif enerjiyi çeken kedi türüdür.

Bir kediyi okşamanın kan basıncını düşürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kedilerin yaşlanma hariç bir hastalığa yakalanmaları evdeki insanlar hakkında çok önemli bilgiler verir. Eğer kedi size çok yakın davranıyorsa veya yanınıza hiç gelmiyorsa dikkatli olmak gerekir çünkü kediler size bir işaret veriyor olabilir.Author: Onur Baktı/Kurucu Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir