Ölmek Üzere Olan Evsiz Adamın Tek İsteği Var: Can Dostu İçin Kalıcı Bir Yuva

Fresno’da yaşayan Clifford James Herbert bu zamana kadar evsiz biri olarak yaşamını sürdürmeye çalıştı ve şuan yaşamak için sadece 2 haftası kaldı. Onun yeni yıl dileği, bizimkilerden çok farklı: Daha önce çok kötü bakmış sahibinin elinden kurtarılmış Baby isimli köpeğine kalıcı bir yuva bulmak.

Geçen ay soğuk bir günde, Jenine-Lacette DShazer evsiz bir adamı ve küçük beyaz köpeğini görünce yanlarına gitti. Clifford Herbert kaldırımda büzüşerek yatar haldeydi fakat merhameti dimdik ayaktaydı. DShazer, Baby adındaki köpeğini üşümemesi için kollarıyla sarmalayışını izliyordu. Ayrıca, 60 yaşındaki bu muhteşem kalpli insanın nasıl acı çektiğini de farketti.

Ona yardım etmek istedi. Arabasından biraz kedi maması, tuvalet kâğıdı ve battaniye alıp onlara hediye etti.

DShazer; “Benden ne para ne de başka bir şey istedi. Ona yardım ettiğimde, onunla konuştuğumda gördüğüm ilk şey minnettar oluşuydu. Sadece teşekkür ediyordu, dilenmiyordu.” dedi.

Fresno’lu adamın bu iyilik dolu kalbi, Baby’e olan sevgisi ve içerisinde bulunduğu zor koşullar DShazer’e elinden gelenin daha fazlasını yapması için bir vesile oldu. Özellikle de Herbert’in yeni yıl dileğini öğrendikten sonra; “Ölmeden önce can dostu Baby için güvenilir ve kalıcı bir yuva bulmak…”

Herbert kanserin vücudunda beynine kadar ilerlediğini ve doktorların 6 haftadan daha fazla yaşamasını beklemediklerini söylüyor. Yeni arkadaşı olan DShazer, Herbert’e göz kulak oluyor ve artık Baby’e bakamayacak duruma geldiği zaman onu sahiplenmesi için kalıcı bir aile arıyor.

Fresno Kulesi Bölgesi’ndeki Sokak kedilerini kısırlaştırıp onlara yuva bulmaya çalışan, kendisinin de görev üstlendiği bir kampanyaya verilen destekten esinlenerek GoFundMe adındaki bir yardım sitesine kayıt oldu. Salı günü itibariyle Herbert ve can dostu Baby için yapılan yardımlar; son üç haftası boyunca uzun süreli Fresno moteli olan Crossland Economy Studios’ta yiyecek ve kira için yeten miktarı yani 3,800 doları buldu.

Pazartesi günü sıcacık odalarında Herbert’in yanı başında Baby mutlu bir şekilde yatarken, Herbert “O benim dünyam. Can dostum, o beni koruyor.” diyor. Herbert de onu koruyor aslında. Baby’i yaklaşık 3 ay önce el feneri ile döven, kötü muamele gösteren sahibinin elinden kurtarmış. “Ona bu köpeği istiyorum dedim, o da hayır dedi. Sonra kavga devam etti.” diye ekliyor Herbert. O zamandan beri de Herbert ve Baby hep birlikteler.

Herbert, bir zamanlar bir tamirci dükkânı olan ve yarı zamanlı olarak çiftlik emekçisi olarak çalışan yetenekli bir gitaristmiş. 2006 yılında kendisini komaya sokan ve soluk borusu ameliyatı yaptırmak zorunda bırakan bir kalp ameliyatı yüzünden engelli hale gelmiş. Şu anda sesi zar zor duyulabiliyor.

Konuşma yeteneği bu sebeple yok denecek kadar az olan evsiz bir adam olarak yaşamaya çalışmak çok zorlayıcı bır durum. İnsanlara iletmek için kâğıt üzerine yazdığı cümleler, para için dileniyor gibi yanlış bir düşünceye sahip yabancılar tarafından umursanmıyor.  Bu zor zamanları atlatmak için neyin yardım edeceğini düşündükçe gözleri bir kez daha doluyor.

Herbert: “Tanrı… İnançlı biriyim. Tanrı’ya inanıyorum. Onunla konuşuyorum. Yardım edeceğini biliyorum. Baby’in sevgisi de yardım ediyor. Onunla birlikte kendimi güvenli ve huzurlu hissediyorum. Ve umuyorum ki; ben kuş olup kanatlanınca o daaynı şekilde hisseder.”

SİZ DE YARDIM EDEBİLİRSİNİZ! NASIL MI? İşte;

  • Yaklaşık 10 aylık bir Avustralya çoban köpeği ve pitbull karması olduğunu tahmin edilen Baby’i sahiplenmek isteyen güzel kalpli insanlar; jenineimages@gmail.com adresinden ya da 323-369-1813 numaralı telefondan DShazer ile iletişime geçebilirler. Baby; kısırlaştırılmış, aşılanmış ve karnelenmiştir.
  • Herbert ve Baby’nin yaşayacağı yerin kirası için bağışta bulunmak isteyenler GoFundMe sitesine girip “Help Cliff + Baby Live Through Holidays,” hesabına internet üzerinden yapabilirler.
  • Geçmiş Olsun kartları, gönderi adresi Clifford Herbert olarak işaretlenmiş zarf ile Crossland Economy Studios, 3460 W. Shaw Ave., Fresno CA 93711’e postalanabilir.

Şimdiden teşekkürler 🙂

Dünya sadece size ait değil, unutmayın! 🙂

 

 

NOT: Bu yazı başka platformlarda da bulunmakta!

 

Author: Ezgi Nur Kaplan / Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir