Saç Yağlanmasına Karşı Doğal Çözümler.

Saç Yağlanmasına Karşı Doğal Çözümler.

Saç Yağlanmasına Karşı Doğal Çözümler.

Hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemlerinden biri saç yağlanmalarıdır. Yeni banyo etmiş olmanız rağmen bir iki gün içinde saçlarınız tekrardan yağlanmaya başlıyor ise yağlı bir saç derisine sahipsiniz demektir.  Ama endişelenmeyin saç yağlanmalarını önleyecek birçok bitkisel ve doğal çözümler mevcuttur.  Öncelikle saçlarınızın yağlanmasına sebep olan faktörleri inceleyelim. Saç yağlanmasına sebep olan başlıca faktörler ; çok fazla sıcak su ile banyo etmek , kalıtsal faktörler , saçınıza sürdüğünüz yanlış kişisel bakım ürünleri , saçlarınız ile çok fazla oynamak , aşırı yağlı gıdalar tüketmek saçlarınızın yağlanmasına sebebiyet veren faktörlerden sadece birkaçı. Şimdi canınızı sıkan bu durumdan sizi kurtaracak gayet kolay ve doğal çözümleri öğrenelim.

  1. Karbonatlı Su :Saç yağlanmalarından kurtulmak için kullanabileceğiniz en pratik en kolay ve en kesin çözüm karbonatlı su diyebiliriz. Karbonatın suya oranla az olacağı şekilde karıştırıp dilediğiniz bir şişeye veya daha rahat uygulamanız için saç spreyine koyup saçlarınızın diplerine sıkıp iyice yedirip duruladıktan sonra saçlarınızın birkaç gün sonra bile yağlanmadığına şahit olacaksınız. Bu uygulamayı düzenli olarak uyguladıktan sonra artık saçlarınızda yağlanma problemi kalmayacak.
  2. Aloe Vera : Aloe vera nerdeyse her derde deva olduğu gibi saç yağlanmaları içinde birebir çözümdür. İçinde barındırdığı yenileyici maddeler sayesinde saç derinizdeki hem derilerden kurtulmuş olacaksınız hem de saçlarınızın yağlanmasını engellemiş olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken aloe veranın içinde bulunan jeli bir kaba çıkarıp dilerseniz içine bir miktarda limon damlatarak saç diplerinize maske şeklinde uygulamanız. Bir müddet beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Saçlarınızın eskisinden daha parlak , ışıltılı ve yağlarından arınmış bir görünüme kavuşacaktır.
  3. Kükürtlü Şampuan :Bilindiği üzere kükürt yağlanmanın engellenmesini sağlayan en iyi bitkisel çözümlerden biridir. Kükürtlü sabunlar ciltteki yağlanmaları engellediği gibi kükürtlü şampuanlarda saçlarınızdaki yağlanmalara kesin çözüm olacak. Hem de sağlıklı , parlak ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.
  4. Siyah Çay : Kahvaltılarımızdan eksik etmediğimiz , günün her saatinde severek içtiğimiz siyah çayın saç yağlanmasını engellediğini biliyor muydunuz ? Çay saç derimizdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak deride fazla yağ oluşumunu yok eder. Tek yapmanız gereken kaynattığınız çayı süzüp , bir sprey yardımıyla saç diplerinize uygulayıp iyice masaj yaparak bir süre bekletmeniz ardından saçlarınızı yıkayıp yağdan arınmış güzel görünümlü saçlarınıza kavuşabilirsiniz.
  5. Kahve Telvesi : Kahve telvesinin cilde iyi geldiği , cildi pürüzlerinden arındırdığı sıkılaşmış ve parlak bir cilde dönüştürdüğü bilinir. Aynı zamanda kahve telvesi saç derisinde meydana gelen yağlanmayı da engellediği görülmüştür. Saç derinize peeling şeklinde kahve telvesini uygulayarak hem ölü derilerden , hem de telve sayesinde saç derinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasıyla saçlarınızda meydana gelen yağlanmadan kurtulmuş olacaksınız.
  6. Domates: Domates , içerisinde barındırdığı asidik maddeler sayesinde saç derinizin PH düzeyini dengelemenizi sağlayarak saçlarınızda meydana gelen aşırı yağlanmanın önüne geçecektir. Domatesin suyunu çıkarıp bir kaba doldurarak saçlarınıza masaj yaparak uygulayın düzenli bir şekilde bu uygulamayı yaparsanız saçlarınızın artık yağlanmadığını göreceksiniz.  

Author: Fatmanur Türk

Hayatın acı gerçeklerinden kaçıp hayallerine sığınan bir yabancı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir