SEYAHAT EDENLERİN CANKURTARANI 4 SEYAHAT UYGULAMASI

1. Airbnb

Nereye giderseniz gidin, Airbnb kullanan bir ev sahibi bulamamanız imkansıza yakın diyebiliriz. Ucuz fiyatlar ile otellerden daha çok tercih edilen Airbnb, dünyanın en ünlü konaklama uygulamasıdır. Ev sahipleri uygun ücretler karşılığında evlerini turistlerle paylaşarak evlerindeki boş odaları maddi kazanca çevirirken, gezginler de pahalı oteller yerine daha ucuz bir yol olarak Airbnb’yi tercih ederek bölgenin yerlilerine misafir oluyor.

2. XE Currency

Çok şık bir arayüzü olmasa da XE Currency, dünyadaki tüm para birimlerinin birbirine olan karşılığını bulabileceğiniz en hızlı ve en doğru döviz uygulamalarındandır. Değerler sürekli güncel tutulur. Ayrıca en güzel yanlarından biri de para birimlerinin, çevrimiçi olduğunuz en son andaki değerlerini kaydederek çevrimdışı iken de bu değerleri karşılaştırabilmenize olanak sağlamasıdır.


3. TripAdvisor

 

TripAdvisor, konu gezmek olunca olmazsa olmaz bir uygulamadır. Geziniz ile ilgili neredeyse her şey hakkında (restoranlar, barlar, kafeler, oteller, gece kulüpler, hava alanları vb.) milyonlarca yorum, fikir, inceleme, resim ve videoyu bu uygulamada bulabilirsiniz. Ayrıca yakınınızdaki kaliteli mekanları da öğrenebilirsiniz. Gittiğiniz mekanlar hakkında siz de tüm kullanıcılar gibi yorum veya inceleme yapabilir ve mekanı puanlayabilirsiniz .

4.YELP

Yelp için restoran ve barlar kılavuzunuz diyebiliriz. Amerika çıkışlı uygulamanın ünü tüm dünyayı kapsıyor. Yelp’in en iyi özelliği, her mekan hakkında bolca ziyaretçi yorumuna sahip olması. Nereye giderseniz gidin nasıl bir şeyle karşılaşacağınızı bilerek kapıdan gireceksiniz. Hatta çoğu mekanın menülerini bile bulabilirsiniz.
Artık seyahate çıkarken yanınızda size yardım edicek uygulamalarınız varken, korkularınız kalmayacak.


Author: Almina Özen / Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir