Şubatta Vizyonda

Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize İşler’in üzerinden 12 yıl gibi bir süre geçtikten sonra bu devam filminde, kızı Nazlı’nın dolandırılmasıyla hareket geçen Asım ile ekibinin, kurdukları sahtekarlık düzenini döndürmeye devam etmesini konu ediniyor.

İskoçya Kraliçesi Mary

16 yaşında Fransa kraliçesi olan, 18 yaşında dul kalan Mary, yeniden evlenmesi için yapılan baskıya karşı gelir. Onun yerine ülkesi İskoçya’ya dönerek hakkı olan tahtı geri ister. Ama İskoçya ve İngiltere, zorlu 1. Elizabeth’in yönetimi altındadır. Sembolik bir hükümdardan daha fazlası olmaya kararlı olan Mary, İngiltere tahtında hak iddia ederek Elizabeth’in hükümdarlığını tehdit eder. Her iki sarayın içindeki ihanetler, isyanlar ve komplolar iki tahtı da tehlikeye sokar ve tarihin akışını değiştirir.

Lego Filmi 2

2014 yapımlı The Lego Movie’nin beş yıl sonrasında geçen bu devam filmi, sinir bozucu seviyede iyimser Emmet’in, Lucy’nin kurtulmasına yardımcı olmak ve uzaydan gelen bir istilacıya karşı koymak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Alita: Savaş Meleği

Yukito Kishiro’nun aynı adlı sevilen manga serisinden uyarlanan Alita: Battle Angel’ın yönetmen koltuğunda Desperado, Once Upon A Time in Mexico ve Sin City gibi filmlerden tanıdığımız Robert Rodriguez otururken filmin senaryosunu Oscar Ödüllü usta yönetmen James Cameron ve Laeta Kalogridis kaleme alıyor. Alita: Battle Angel, hurdalıktan kurtarılan Alita isimli cyborg’un, savaşçı olmak için eğitilirken bir yandan da aşkı buluşu ve yaşadığı tüm maceraları konu ediniyor.

Kral Olacak Çocuk

Britanya mitolojisindeki efsanevi Camelot kralı Kral Arthur’un hikayesi bu kez oldukça farklı bir şekilde işlenmiş. Sıradan bir öğrenci olan Alex ve arkadaşlarının, bir orta çağ tehdidini engellemek için atıldıkları epik bir macerayla seyirci karşısına çıkıyor.

Destroyer

Başrolünde Nicole Kidman’ın yer aldığı Destroyer, erken polislik yıllarında bir çetedeki gizli görevi trajik olaylarla sonuçlanmış polis Erin Bell’in ahlaki ve varoluşsal yolculuğunu anlatıyor.

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında

Vincent van Gogh’un Arles’teki son zamanlarını konu edinilmiş. Ünlü ressamının hayatının ele alındığı filmde, Van Gogh’u William Dafoe canlandırıyor. Van Gogh’un hayatının bilinmeyenlerinin anlatıldığı yapımın yönetmen koltuğunda Julian Schnabel oturuyor.

Author: Ece Üstün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir