TARİHİN TANIKLIK ETTİĞİ SERİ KATİLLER

1. Dennis Nilsen.

 

1978-83 yılları arasında, kurbanlarını sarhoş ve genç erkekler arasından seçen Dennis, evine götürdüğü kurbanlarını öldürüp ardından yıkayarak parçalara ayırmadan önce cinsel ilişkiye giriyordu. Yakalanmasının ardından konuşan Dennis; başka heyecan veya mutluluk kaynağının olmadığını söyledi.



 

2. Katherine Knight.

Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ilk Avustralyalı kadın olan Katherine, kocasının açmış olduğu boşanma davası sonucunda deliye döndü ve kocasını tam 37 yerinden bıçakladı, yetmezmiş gibi dersini yüzüp kafasını kestikten sonra kalçasından et keserek çocuklarına akşam yemeği hazırladı. Neyse ki çocuklar eve gelmeden polis tarafından yakalandı.

 

 

3. Jerry Brudos(Şehvet Katili)

5 yaşından itibaren topuklu ayakkabı koleksiyonu yapan Jerry İlerleyen yıllarda kadın iç çamaşırı çalarken yakalandı.Topuklu ayakkabıya olan düşkünlüğünden dolayı dört genç kadını alıkoydu ve boğarak öldürdü. Kendisine ait özel bir odası olan katil, işlediği ilk cinayetten sonra kurbanın göğüslerini ve sol ayağını keserek bu odada muhafaza etti ve kestiği göğüsleri kağıt tutucu olarak kullandı. Bununla da yetinmeyen Jerry, işlediği her cinayetten sonra topuklu ayakkabı giyip mastürbasyon yaptığını itiraf etti.

4. Herb Baumeister.

Gey barlara giderek kurbanlarını buradan seçen Herb, daha sonra bu kişileri içinde cansız mankenlerin olduğu havuzunda boğarak öldürüyordu. Cesetlerden, eyaletler arası yollara atarak kurtulduğunu söyleyen Herb, 11 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti ancak 5 kişinin kim olduğu hiçbir zaman bulunamadı.

5. Erzsébet Báthory

Macaristan asıllı seri katil olan Erzsébet Báthory hizmetçisi saçını tararken acıtınca onu tırnaklamış, eline kan bulaşmış ve bu kanın tenini güzelleştirdiğini iddia edip kan banyosu olayına yapmış. Bu yüzden yaklaşık 600 tane bakire kızı toplatmış ve başlarını kestirerek ve ayaklarından astırarak kanlarını süzdürmüş daha sonra kızların kanında banyo yapmış.



6. Nannie Doss.

Doss 16 yaşında evlendiği ilk kocasından olan 4 çocuğundan, ortanca ikisini katletmiştir ve bunun sonucunda kocası onu terketmiştir. 1929 yılında başka biri ile evlenen Doss, sigorta parası için de iki torununu katletmiştir. İkincisi kocasını da zehirleyen kadın, 3. kocasını da bir yangın çıkararak öldürdü. Dördüncü kocasının annesini öldüren Doss, dördüncü kocasını da öldürüp, beşinci kocasıyla evlendi ve onu da öldürdükten sonra tutuklandı. Mahkeme sırasında verdiği ifade kanları donduracak cinsten; “Ben gerçek aşkı arıyorum. Evleniyorum, ama beklediğimi bulamadığımda, erkeklerden kurtulmaktan başka çare kalmadığını düşünüyorum.”

7. Dennis Rader

Dennis Rader 1974 ile 1991 yılları arasında Sedgwick County, Wichita ve Kansas’ta 10 kişiyi öldürdü. Kadınları röntgenler sapıkça işkenceler için tasarım çizimleri yapardı. Polise ‘Bind,Torture,Kill'(bağlamak, işkence, ölüm) kelimelerinin baş harflerinden oluşan BTK ismiyle alaycı bir mektup yazdı ve bu mektupta ‘benden bahsedilmesi için daha kaç kişiyi öldüreyim’ gibi cümleler yer almıştır. Rader genelde kurbanlarının evine gizlice girer, onları uzuvlarından bağlar, işkence ettikten sonra boğarak öldürürdü. Bir dizi cinayetin ardından Rader ortadan kaybolur fakat polise kurbanlarından çaldığı eşyaların parçalarını göndermeye devam eder. Gönderdiği bir disk ise onun yakayı ele vermesini sağlamıştır.

8. Alfabe Katili

70’li yıllarda yaşanan bu korkunç olayda 3 kızı kimin öldürdüğünü hiç kimse bilmemektedir. Adı ve soyadı aynı harflerle başlayan 3 kız çocuğu, katil tarafından hedef olarak seçildi. Cesetlerinin bulundukları kasabaların baş harfleri de kızların isim ve soy isimleriyle aynı.

-Carmen Colon, Churchville

-Michelle Maenza, Macedon

-Wanda Walkowicz, Webster

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/annakopsky/fuck…



Author: Ebru Kara / Yazar

Hukuk Okuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir