Wings For Life World Run 6 Mayıs’ta İzmir’de

Omurilik felcinin tedavisi için araştırmalara kaynak bulmak amacıyla düzenlenen Wing For Life World Run bu sene yine İzmir’de gerçekleşecek.

“Wings For Life” Vakfı bu araştırmalara kaynak sağlamak amacıyla 12 ülkede aynı anda gerçekleşecek bir koşu düzenleyecek ve bu ülkeler arasında Türkiye de var. “Koşamayanlar İçin Koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen koşunun bu sene 5.si gerçekleşecek.

 

Bu Koşuya Katılmk İçin İzmir’de Olmanıza Gerek Yok!

Koşuya katılmak için İzmir’de olmanıza gerek yok. Telefonunuza indireceğiniz Wings For Life World Run uygulaması ile koşuya istediğiniz yerden katılabilirsiniz.

 

Geçen Yıl 155.288 Kişi Katıldı

Geçen yıl 155 bin kişiden fazla katılım alan bu koşuya www.wingsforlifeworldrun.com/tr adresinden kayıt olabilirsiniz. Geçen sene dünya birincisi Aron Anderson olmuştu. Aron Anderson koşuya Dubai’den katılarak tekerlekli sandalye ile uygulamadaki yakalama aracında 92 km boyunca kaçmayı başarmıştı.

20.6 Milyon Euro Toplandı

Bu yıl 5.si  yapılacak olan koşuda omurilik felci tedavisi araştırmaları için bugüne kadar 20.6 milyon euro toplandı ve bu miktar dünyanın her tarafındaki omurilik felci araştırmalarına destek sağladı.

Author: Yusuf Can Aplak/Kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir