Xiaomi Buna da El Attı!

Xiaomi telefonları, M Notebook Pro ve Mi Notebook Air ile Apple’a meydan okuduktan sonra bu sefer de oyuncuları hedef pazar belirlerdi ve bu pazara meydan okuyarak oyuncular için bir oyun bilgisayarı tasarladı.

 

Xiaomi Mi Gaming Laptop adıyla piyasaya çıkacak olan bilgisayar özellikleri ile de iddialı.

15.6 inç ekran Nvidia GTX 1060 Grafik kartı ve 7. nesil Intel Cora i7 işlemciye sahip. 16 GB RAM’e sahip olan bilgisayar aynı zamanda 256 GB SSD(Solid-State Drive) ve 1 TB depolama alanı.

 

 

Peki bu arkadaşın fiyatı Xiaomi’nin ucuz fiyat kültürüne uyuyor mu?

Bu arkadaş Çin’de piyasaya 8.999 RMB yani 1.428 Dolar gibi bir fiyat ile girecek.  Teknolojinin fiyatının dolar ile doğru orantılı olduğunu göz önünde bulundurursak Tükiye’de 4.01 olan dolar genel anlamda tüm teknolojik cihazları etkilemiş durumda. yani 5.730 TL gözümüze çok gelse de dengi olan bilgisayarlar ile kıyaslanınca biraz daha ucuz diyebiliriz.Xiaomi aynı zamanda biraz daha ucuz ve biraz daha düşük performanslı bir paket seçeneği de sunuyor. Bu seçenekte ise özellikler GTX 1050 Ti ekran kartı, 8 GB RAM ve 128 GB SSD(Solid-State Drive) ‘ye düşüyor. Ne yazık ki Xiaomi bu paket için bir fiyat belirlemiş değil. İki Pakette USB 3.0 USB-C, HDMI girişi ve 3.5 mm jack girişine sahip.

Ürünün Avrupa’ya ithal edilip edilmeyeceği bilinmiyor. Ancak belki Türkiye’de Xiaomi’nin diğer ürünlerinde de olduğu gibi ithalatçılar aracılğı ile satışa çıkabilir.Author: Yusuf Can Aplak/Kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir